Иск — признание завещания недействительным предоставляет возможность ознакомиться одним из направлений категорий дел признания завещания недействительным. Иск — признание завещания недействительным может быть составлен и по другим  фактам по которым суд может признать завещание недействительным. 

Как перевести текст на русский язык?
Кликните правой кнопкой мыши по тексту, откроется панель, выберите перевести на русский язык. Такой способ работает в большинстве браузеров.

 

 

(Образец)

 

__________  районний суд м. ________

Адреса: __________________________

Позивач:  Особа_1, адреса проживання: _______________

тел.: ______________

Відповідач:  Особа_2, адреса проживання: _______________

тел.: ______________

 

Треті особи:

Приватний нотаріус _________ міського

нотаріального округу Особа_3,

адреса: _________________________

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про визнання заповіту недійсним

 

«__»_________ року мною була куплена квартира, яка знаходиться за адресою: м. _________, вул. ___________, __, кв.№__. З цього часу мій син Особа_4 став проживати в цій квартирі, а «__»_________ року я її йому подарувала.

«__»_________ року мій син, Особа_4, в стані алкогольного сп’яніння потрапив в дорожньо-транспортну пригоду. В наслідок ДТП він отримав струс головного мозку та чисельні переломи кісток, про що засвідчує виписний епікриз від «__»_________ року (додається).

Після повернення з лікування, мій син Особа_4 з «__»_________ року співмешкав з Особою_2, з якою познайомився коли знаходився на лікуванні в _________ лікарні, __________, де вона працювала санітаркою.

«__»_________ року він пішов на роботу в ТОВ науково — виробничий технічний авто центр «ММММ», де він був повним власником та працював директором, а на наступний день «__»_________ року його знайшли повішеним в приміщенні архіву підприємства.

Після похорону сина я звернулася до державного нотаріуса Першої ____________ нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини і від нього дізналася, що за вісім днів до смерті мій син Особа_4 заповів квартиру своїй співмешканці Особі_2. Заповіт на її ім’я був посвідчений «__»_________ року приватним нотаріусом Особою_3.

Відповідно до п.п. е) п. 16 Постанови Пленуму Верховного Суду України № З від 28.04.78 р. «Про судову практику в справах про визнання угод недійсними» визнання угоди недійсною може мати місце і після смерті громадянина, який був її учасником. Такі вимоги можуть бути заявлені другою стороною, спадкоємцями померлого, іншими заінтересованими особами та прокурором.

На час складання заповіту мій син був тяжко хворою людиною, страждав на поведінкові та психічні розлади здоров’я, внаслідок отримання черепно-мозкової травми після дорожньо-транспортної пригоди та зловживання алкоголем, тому не міг у повній мірі розуміти значення своїх дій та керувати ними, чим і скористалася Особа_2. В останні роки свого життя, він зловживав спиртними напоями, лікувався у лікаря — нарколога з діагнозом хронічний алкоголізм. У нього почастішали випадки не сприйняття дійсних подій в наслідок зловживання спиртними напоями.

   На момент складання заповіту він не міг розуміти значення своїх дій та керувати ними так — як був в депресивному стані з психічними розладами після прийняття ліків.

     Відповідно до ст. 225 ЦК України правочин, який дієздатна фізична особа вчинила у момент, коли вона не усвідомлювала значення своїх дій та не могла керувати ними, може бути визнаний судом недійсним за позовом цієї особи, а в разі її смерті — за позовом інших осіб, чиї цивільні права або інтереси порушені.

    В разі визнання заповіту недійсним, я як мати заповідача, маю право на спадкування за законом на майно померлого мого сина, тому змушена звернутися за захистом своїх прав до суду.

Враховуючи вище викладене та керуючись ст.ст. 16, 216, 225 ЦК України; ст.ст. З, 11,118,119,213, 214, 215 ЦПК України; —

ПРОШУ:

     Визнати недійсним заповіт на користь Особи_2, який посвідчено «__»_________ року приватним нотаріусом ___________ міського нотаріального округу Особою_3.

Додаток: 

  1. Виписний епікриз від «__»_________ року;
  2. Заключення обласного бюро судово-медичної експертизи.
  3. Копія свідоцтва про смерть від «__»_________ року.

 

 Дата                        Підпис 

 

* Внимание! Обращаем Ваше внимание, что это образец юридического документа, фамилии, адреса, а также другие персональные данные не имеют отношение к реальным данным. Юридический документ (иск, жалоба, договор и т.д.) для каждого случая составляется индивидуально, поэтому если есть необходимость обратитесь к специалисту в области права. Документ опубликован с отрытого источника.

 

 

 

 

 

 

просмотров всего 399 , просмотров сегодня 1